FUE SAÇ EKİMİ

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir saç ekimi işlemidir. FUE ile tüm saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir. FUE’de ve FUT’ta çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin yeni yerlerine yerleştirilmesi tamamen aynıdır.

Ense bölgesinden 0.7- 1 mm’lik mikro motor ucu yardımıyla saç kökleri alınarak seyrek olan bölgeye ekilir. FUE Tekniği ile saç ekiminde dikiş atılması gerekmemektedir. Bu teknik aynı zamanda hasta için en konforlu tekniklerden biri olduğu için sıklık ile tercih edilmektedir. Ekim süresi açıklık alanın genişliğine göre 4 ile 8 saat arasında değişmektedir. Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri hastahane ve ameliyathane koşullarında uygulanıyor olmasıdır. FUE tekniği ile saç ekimi lokal anestezi altında yapıldığı için ağrısız işlem grubuna girer. Hasta aynı gün işine veya sosyal yaşamına devam edebilmektedir.

Hem hasta hemde hekim için konforlu bir yöntemdir. Daha eski bir yöntem olan FUT yöntemine göre operasyon süresi daha kısa ve daha konforludur. FUE tekniği ile saç ekiminde kesi yapılmaz, belirgin bir izi yoktur. FUE tekniği ile saç ekimi birden fazla kez uygulanmaya uygun bir tekniktir.