RİNOPLASTİ (BURUN ESTETİĞİ)

Burun estetiği (rinoplasti) veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulananıdır Burun esteiği ile burnunuzu küçültebilir veya büyütebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilir.

Aynı zamanda şekil bozukluğunu düzeltebilir, veya soluk almadaki problemler giderilebilir.
Rinoplasti ameliyatı genellikle bir veya iki saat sürer.1 gün hastanede kalmanız gerekir.Ameliyat sonrası hafif şişlik ve morluk olabilir. soğuk kompres uygulaması bu şişmeyi azaltacak ve kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Şişlik ve morlukların çoğu ilk hafta veya daha uzun bir süre içerisinde kaybolacaktır
Ameliyattan sonraki 1-2 gün içinde burun içindeki tampon alınacaktır.ilk 1 hafta sonunda burun üzerindeki atel alınır. Ameliyatdan 1 hafta sonrası işe başlayabilirsiniz.

Şayet burun içinde tampon varsa, 1-2 gün sonra alınacak ve kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Bir veya bazen ikinci haftanın sonuna doğru tüm pansumanlar ve burnunuzun üzerindeki alçı atel alınmış olacaktır.
Burun estetiği her mevsim yapılabilir.

Burun estetiği ile ilgili sorularınız için bize aşağıdaki numaramız dan ulaşabilirsiniz.