MEME DİKLEŞTİRME

Doku elastikiyeti ,tekrarlayan doğumlar,genetik özellikler,uzun süreli emzirme dönemleri,kilo değişiklikleri,meme dokusunu tutan bağlar zamanla deforme olur ve sarkık görünümlü bir meme ortaya çıkar. Estetik meme dikleştirme ameliyatında, sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere getirtilir.

Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır. 1,5-2 saat protez kullanılacaksa 3 saate kadar sürebilir.1 gün hastanede yatmanız gerekir.Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz kalır.

Ağrı genellikle sorun yaratmaz. Ameliyat sırasında meme protezi kullanılmış ise birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Memeler üzerine sütyene benzer sargı uygulanır. Dikişler 7-10 gün sonra alınır.Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında meme başından aşağı uzanan ters T şeklinde bir iz kalır.1 yıliçinde izler büyük oranda geçer.Hastaya 6 hafta sporcu sütyeni giydirilir ve masaj önerilir. Erken dönemde şişlik olabilir,meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur. Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında ,meme dokusuna direk müdahale edilmediği için emzirebilirisiniz.3-4 gün içinde işe başlayabilirisiniz.

Meme Dikleştirme Amaliyatı ile ilgili sorularınız için bize aşağıdaki numaramız-dan hemen ulaşın.

Telefon: +90 212 215 56 50 Mobil:  +90 535 738 57 11