Makyaj trendlerinde 2018 Geçişi

Bu sene, dudaklarda parlak rujlar var.2017 deki mat rujları üstüne sürdüğümüz parlatıcılarla kullanacağız.Dudaklarda bordolar,kırmızılar moda.Parlak ıslak dudaklar moda. Bronz kontur uygulamaları yerine aydınlatıcılar geldi. Eyeliner yerini  göz kalemleri alıyor.  Özellikle renkli gözlerde altılı üstlü hat çekmek ve göz pınarlarına kadar siyah göz kalemi sürmek defilelerde sergilenmekte.


Daha soft makyaj yapmak isteyenler  için kahverengi ve kızıl tonlarında farlar moda. Göz kapaklarına ve göz altına ince bir fırça ile sürülen kahve ve kızıl tonları gözleri daha da öne çıkarıyor, gözlerin altına beyaz bir kalem çekmek ya da göz altlarına aydınlatıcı kullanmak da trendler arasında.

Bu yıl daha doğal aşırı uzun takma kirpikler değil rimelle dolgunlaştırılmış  natürel görünen abartısız  kirpikler moda.


2017 kızlarının kaşları artık hat gibi değil,. Bunun yerine kaş maskaraları moda. Kaş maskaraları, kaşları tarıyor ve düzenliyor. . Bu yıl, dağınık ve doğal kaşlar moda.  kaş maskaraları raflarda yerlerini aldı bile.Seyrek kaşlı olanlar küçük dokunuşlarla güzel görünümlü kaşlara kavuşacaklar.