Karın Germe

Karın Germe (Abdominoplasti)
Karın germe (Abdominoplasti) karın bölgesindeki fazla yağ ve sarkmış cilt dokusunun alınarak o bölgenin gerginleştirildiği ,görünümünün düzeltildiği bir operasyondur.Çok kilolu kişilerde öncelikle kilo verilmeli daha sonra karın germe operasyonu yapılmalıdır.
Doğumlar,kilo alıp vermeler sonucu gevşemiş ve zamanla deforme olmuş karın kaslarının toparlanmasında çok etkili ve başarılı bir operasyondur.
Karın germe ameliyatları ; mini karın germe (mini abdominoplasti) ve tam karın germe (fullabdominoplasti ) olarak iki şekilde yapılabilir.

Mini Karın Germe ; Karın bölgesinin altındaki fazla yağ kitlesinin ,gevşemiş cilt dokusunun alınmasıdır.
Tüm Karın Germe ; Tüm karın bölgesi ve bel bölgesine kadar olan alandaki yağların deforme olmuş cilt dokusunun alınmasıdır.
Karın Germe operasyonları genel anestezi altında yapılır.Karın germe ameliyatları liposucion,memeameliyatları,yumurtalık ,rahim operasyonları ile birlikte yapılabilir.
Ortalama 2-3 saat sürebilir.Karın germe ile beraber liposucion da uygulanacaksa süre daha uzun olabilir.Birkaç gün karın bölgesinde şişlik ve ağrı olabilir. Drenler ortalama 1-3 gün sonra , dikişler 1-3 hafta sonra alınır. Ortalama 1-3 gün hastanede kalmanız gereklidir.
2-4 hafta sonraişe dönebilirsiniz. Yara izi ilk 3-6 ay iyi görünmeyebilir ama bu normaldir, izlerin belli belirsiz hale gelmesi 9 ay ila 1 yıl alabilir. Bu iz bikini altına dahi kolayca saklanabilir.