FUE SAÇ EKİMİ


Fue (Folicular Unite Transplantation) ekimi tekniği günümüzde dünyada uygulanan en gelişmiş tekniktir.

Fue yönteminde , iki kulak arasındaki donör alandan graftler mikromotor adı verilen bir alet ile saç tellerine uygun kalınlıkta seçilmiş uçlarla tek tek çıkarılır.Bu graftler ayrıştırılarak dizilir ve özel solüsyonlu petrilerden ekim için hazırlanır.Graftlerin sayısına göre ekim yapılacak bölgede kanallar saç planlamasına göre yönler verilerek açılır.Ve sonra açılan kanalların içine graftler konur ve saç ekim işlemi tamamlanmış olur.

Operasyonunuz 1 gün içerisinde yaklaşık 6 ila 8 saat arasında gerçekleştirilirken, sizi sosyal hayatınızdan alıkoymaz. Ekimden sonra kafanızda şişlik, gözünüzde morluk ya da ağrı, kanama gibi durumlar söz konusu değildir. Sizden tek istediğimiz verilen ilaçlarınızı 1 hafta içerisinde dikkatli şekilde kullanmanız ve bir kaç gün söylemiş olduğumuz şeylere dikkat etmenizdir. Bu konuda hassasiyet gösterdiğiniz takdirde ekimden sonraki süreci en iyi şekilde sorunsuz tamamlamış oluruz.

Saç ekimi sonrası saçlarınız 6-8 ay içinde %80 oranında çıkar. 1 yılda tüm saçlarınızn çıkışı tamamlanmış olur. Bizler sonuçları sizlerle beraber her ay resimlerle veya bizzat kliniğimize davet ederek takip ediyoruz.