Alkali Su Nedir? Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?İçtiğimiz suyun kalitesi aynı zamanda yaşam kalitemizi de belirler. Suyun içerisinde bulunan hidrojen ve hidrosit iyonlarının miktarı suyun asidik ya da alkali özelliğini belirlemektedir. Suyun PH değeri 7’nin altında ise su asidik, 7 seviyesinde ise nötr, 7’nin üzerinde ise alkali sudur.Alkali su yüksek oranda antioksidan içermektedir.Ve sağlığımız için çok faydalıdır.

Vücutta biriken asidik artıklar çok daha ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Günlük olarak alkali su tüketmek asiditeyi etkisiz hale getirebilir, hücrelerden ve dokulardan asidik artıkların yıkanmasını sağlayabilir.
Alkali su sayesinde ise su hücresel seviyede daha iyi emilir ve bu şekilde vücut maksimum derecede su ile beslenmiş olur.

Alkali su antioksidan özelliği görür, serbest radikallerin nötralize olmasını ve vücuttan atılmasını sağlar. İonize edilmiş alkali su serbest radikalleri arayıp bulur ve onları oksijene çevirir. Kanser ve diğer birçok hastalık oksijenlenmiş ve alkalik ortamlarda hayatta kalamazlar.

Alkali su sayesinde ise vücudunuzun PH derecesi dengelenebilir. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek, kanser gibi hastalıklardan korunabilmek için vücudumuzun PH’ını asidikten alkaliğe çevirmemiz gerekmektedir.
Alkali su içmek bağışıklık sistemimizi de destekler. Böylece hastalıklara yakalanma riskimiz azalır, yakalanılması durumunda ise daha hızlı iyileşme sağlanır ve dayanıklılığımız artar.

Alkali suyun bilinen diğer faydalarında birisi de cildi nemlendirmesi ve yenilemesidir. Dokularının yenilenmesi ve elastikiyetinin arttırılması için cilde destek olur. Ayrıca cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar.
Alkali su aynı zamanda vücudumuzda yer alan yağ hücrelerinin parçalanmasında etkilidir. Ayrıca bazı kaynaklara göre kilo verilmesine ve zayıflamaya da yardımcı olabilmektedir.

Alkali suyun bilinen diğer faydaları arasında ise enerjiyi arttırması, daha net düşünebilmemizi sağlaması, daha az boğaz tahrişi, baş ağrılarında azalma, halsizlik hissinin daha az yaşanması ve kronik rahatsızlıkların gelişmesinde düşüş yer almaktadır.