PRP Destekli Saç Ekimi

PRP Destekli FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) :Fue yöntemi ilk defa 2000 li yıllarda uygulanmaya başlanmış olup giderek yaygınlaşarak günümüzde en çok tercih edilen yöntem olmuştur. Verici donör bölgeden sağlıklı saç kökleri mikromotor denilen özel bir cihaz yardımıyla 0.6-0.7 mm çapında fue punch lar kullanılarak tek tek çıkarılır ve saç kaybına uğrayan bölgeye nakledilir. Bu yöntemle deride iz kalmaz ve doğal görünümlü saçlar elde edilir ve iyileşme çok hızlı olur

PRP uygulaması kişinin kendi kanından özel setler ve işlemler ile ayrıştırılan plateletten zengin plazma kısmının, kişiye tekrar uygulanması olarak tanımlanır.

PRP uygulaması saçlı deriye yapıldığında; saç kökleri etrafındaki damarlanmayı artıracak,saç köküne daha fazla miktarda kan, oksijen, vitamin taşınmasına olanak sağlarken; salgıladığı büyüme faktörleri ile saç kökü hücrelerini uyaracak, saç köklerinin saç üretim süreçlerini hızlandıracak ve saçların daha sağlıklı hale gelmesini sağlayacaktır.Prp tedavisi saç ekimi sırasında yapıldığında iyileşme sürecini kısaltır , ekilen saç köklerinin çok hızlı iyileşmesini ve kaliteli saç telleri olarak çıkmasını sağlar.